Czarny Młyn

Czarny Młyn

Streszczenie

Ekranizacja najsłynniejszej powieści dziecięcej Marcina Szczygielskiego. „Czarny młyn” to wzruszająca opowieść o akceptacji i tolerancji, do której dzieci muszą dojść własną drogą. Iwo wraz z grupą przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Z każdym dniem coraz bardziej zaczynają ich fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczyna się seria niesamowitych zdarzeń, które wystawią na próbę ich przyjaźń.

O filmie

Gatunek: Film dla młodego widza i widowni familijnej, przygodowy, fantasy
Status: w post-produkcji
Reżyseria: Mariusz Palej
Scenariusz Magdalena Nieć, Katarzyna Gacek, na podstawie książki pod tym samym tytułem autorstwa Marcina Szczygielskiego
Scenografia: Paweł Baryła
Kostiumy: Dzvinka Kukul
Charakteryzacja: Lena Zięba
Montaż: Jakub Motylewski
Efekty specjalne: Studio Produkcyjne Orka
Kierownictwo produkcji: Hanna Janocha
Producent wykonawczy: Wojtek Stuchlik
Producent: Maciej Sowiński, Andrzej Papis
Koprodukcja: Heliograf, RioDePost, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Cafe Ole, Studio Produkcyjne Orka. Film. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Produkcja utworu audiowizualnego jest realizowana z dotacji celowej z budżetu państwa przeznaczonej na wsparcie produkcji audiowizualnej.
Produkcja: TFP
powrót